НТУУ "КПІ" Фізико-Технічний Інститут

Кафедра інформаційної безпеки

×
Вхід:
перший заступник директора ФТІ НТУУ "КПІ ім. Сікорського", доцент кафедри інформаційної безпеки
Тетяна Василівна Литвинова к.т.н.
Литвинова Тетяна Василівна - доцент кафедри інформаційної безпеки Фізико-технічного інституту НТУУ "КПІ", в.о. директора ФТІ з 2 лютого 2015 року. Закінчила з золотою медаллю середню школу м.Києва,  потім,  з відзнакою, фізико-технологічний (нині інженерно-фізичний) факультет Київського  політехнічного інституту. Працювала на посадах інженера, молодшого наукового співробітника, наукового співробітника, доцента кафедр загальної та експериментальної фізики, фізики металів. З 1995 року приймає активну участь у створенні та розвитку фізико-технічного факультету (пізніше - Фізико-технічного інституту) НТУУ “КПІ”. На посаді доцента кафедри інформаційної безпеки ФТІ - з 1999 року. В 2000 році нагороджена знаком Міністерства освіти і науки України “Відмінник освіти України”. Розробила та поставила лекційні курси за дисциплінами “Теорія тепло- і масопереносу”, “Обчислювальна фізика”,  “Спеціальні глави дифузійного масопереносу”,  “Моделювання та оптимізація технологічних процесів”,  “Організація експерименту та використання мікропроцесорної техніки”,  “Загальна фізика”,  "Безпека підприємницької діяльності",  "Основи наукових досліджень та організація науки".  Альма-матер

НТУУ

На поточний момент підготовлені і викладаються такі дисципліни:
 • Фізика 1. Механіка. Електро- і магнітостатика. Фізика 2. Електрика і магнетизм. Коливання. Фізика 3. Хвилі. Оптика. Основи атомної фізики.
Наукові інтереси:
 • Фізика твердого тіла. Теорія масопереносу. Нанокристалічні матеріали.Педагогіка вищої школи.
Наукова діяльність:
 • Була відповідальним виконавцем 3 госпрозрахункових та 4 держбюджетних робіт Була науковим керівником 2 держбюджетних робіт Має більше 30 наукових праць. Індекс Гірша 1 https://www.scopus.com/feedback/author/home.uri#/document_search_result Google Scholar 18 https://scholar.google.com/citations?hl=ru&user=ge2FzyUAAAAJ
Публікації на сайті
Викладачі кафедри в Комітеті з розвитку штучного інтелекту в Україні!

ШІ4В українських вишах за підтримки бізнесу планують створити лабораторії з досліджень у сфері штучного інтелекту. Перший етап ініціативи — презентація проєкту лабораторій штучного інтелекту для представників університетів та ІТ-бізнесу — відбувся 25 червня 2020 року.

Захід було організовано спільно Комітетом з розвитку штучного інтелекту в Україні при Міністерстві цифрової трансформації та Міністерством освіти і науки України. Загалом у заході взяли участь понад 100 представників ЗВО України, в освітніх програмах яких представлено напрямок штучного інтелекту.

Про досвід довгострокової  взаємодії компаній та університетів в Україні учасникам розказав голова освітньої групи Комітету з розвитку штучного інтелекту в Україні Віктор Сдобніков.

А інформацію про організаційно-правові та фінансові аспекти створення лабораторій презентував керівник експертної групи з питань розвитку інновацій директорату науки та інновацій МОН Ігор Таранов.

На наступному етапі проєкту буде розроблено та запропоновано типовий пакет договорів між університетами і компаніями щодо процедури створення лабораторій штучного інтелекту. Це істотно прискорить та спростить роботу провідним іноземним компаніям з університетами, а також дозволить залучити інвестиції в розвиток штучного інтелекту в Україні.

Крім голови освітньої групи комітету з розвитку штучного інтелекту, викладача кафедри інформаційної безпеки ФТІ, співзасновника та технічного директора компанії Apostera GmbH, Сдобнікова Віктора, в роботі заходу прийняли  участь  представники Фізико-технічного інституту:

Очно:

 1. Смирнов Сергій Анатолійович – заступник директора Фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського , к.т.н., доцент кафедри інформаційної безпеки ФТІ

 

On-line:

 1. Литвинова Тетяна Василівна – заступник директора Фізико-технічного інституту  КПІ ім. Ігоря Сікорського, к.т.н., доцент кафедри інформаційної безпеки ФТІ
 2. Савчук Михайло Миколайович – завідувач кафедри математичних методів захисту інформації, член-кореспондент НАН України, д. ф-.м.н.
 3. Куссуль Наталя Миколаївна – професор кафедри інформаційної безпеки, д.т.н.,  науковець в галузі штучного інтелекту
 4. Шелестов Андрій Юрійович –  професор кафедри інформаційної безпеки, д.т.н., науковець в галузі штучного інтелекту

Програма заходу – https://drive.google.com/file/d/15Yxk5_2ZaDWrXZBkclKhFhtIUSzpoU7H/view

Докладніше про захід:

https://mon.gov.ua/ua/news/v-ukrayinskih-universitetah-stvoryuvatimut-doslidnicki-laboratoriyi-zi-shtuchnogo-intelektu-rozpochavsya-pershij-etap

https://thedigital.gov.ua/news/v-ukrainskikh-universitetakh-stvoryuvatimut-doslidnitski-laboratorii-zi-shtuchnogo-intelektu

Надалі планується організувати ще один захід для українських вишів та бізнесу. На ньому університети презентуватимуть спроможність організувати таку лабораторію на базі свого закладу, а бізнес матиме змогу обрати найкращих для інвестицій в проєкт.

Аспірант кафедри інформаційної безпеки перший в університеті захистив дисертацію на ступінь PhD!

2 (1)Вітаємо Миколу Лавренюка, аспіранта кафедри інформаційної безпеки, з першим в університеті захистом дисертації на здобуття ступеня PhD!

25.06.2020 вперше в історії КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся захист дисертації Лавренюка Миколи Сергійовича на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 11 Математика та статистика за спеціальністю 113  Прикладна математика. Тема дисертації: «Моделі та методи глибинного навчання для задач геопросторового аналізу».

Науковий керівник – Новіков Олексій Миколайович, доктор технічних наук, професор, директор Фізико-технічного інституту.

Члени спеціалізованої вченої ради ДФ 26.002.001, затвердженої  наказом  МОН  України №104  від 29.01.2020 р., привітали Миколу, визнали високий науковий рівень дисертації.

Голова ради– Павлов Олександр Анатолійович, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри автоматизованих систем обробки інформації і управління КПІ  ім. Ігоря Сікорського.

Рецензенти:

 • Макаренко Олександр Сергійович, доктор фізико-математичних наук, професор, професор кафедри математичних методів системного аналізу КПІ  ім. Ігоря Сікорського.
 • Бідюк Петро Іванович, доктор технічних наук, професор, професор кафедри математичних методів системного аналізу КПІ  ім. Ігоря Сікорського.

Опоненти:

 • Глибовець Микола Миколайович, доктор фізико-мате­ма­тичних наук, професор, декан факультету інформатики Національного університету “Києво-Могилянська академія”.
 • Крак Юрій Васильович, член-кореспондент НАН України, доктор фізико-мате­ма­тичних наук, професор, завідувач кафедри теоретичної кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Прийом документів для вступу в аспірантуру на всі спеціальності ФТІ завершується 1 липня!

:bangbang::exclamation:Phd0Прийом документів для вступу в аспірантуру на всі спеціальності ФТІ завершується 1 липня!
:white_check_mark: Ще не пізно набути найвищого рівня в освіті і збільшити свої шанси кар’єрного росту.
:white_check_mark: Наші партнери про потребу у висококваліфікованих фахівцях:

https://dou.ua/lenta/articles/phd-in-it-companies/

Прийом в аспірантуру: http://ipt.kpi.ua/vstup-do-aspiranturi
Можливо подати of line або on line!
Перелік документів и процедура приймання: aspirantura.kpu.ua

Кафедральна магістерська програма з Прикладної математики увійшла до новоствореного державного каталогу освітніх програм у галузі штучного інтелекту!

computer-vision_1Магістерська програма кафедри інформаційної безпеки Фізико-технічного інституту «Математичні методи комп’ютерного моделювання, розпізнавання образів та комп’ютерного зору»  в спеціальності 113 Прикладна математика  увійшла до новоствореного державного  каталогу  освітніх програм для вступників університетів з інформацією про підготовку фахівців у галузі штучного інтелекту!

В каталозі — аналіз даних, машинне навчання, комп’ютерний зір, розпізнавання образів, обробка природної мови.

Каталог сформований у січні 2020 року експертним комітетом з питань розвитку в Україні сфери штучного інтелекту. До комітету, який сформувало Міністерство цифрової трансформації,  входять представники бізнесу, українських та іноземних IT-компаній, сфери охорони здоров’я та медицини.

«Створенням сайту з освітніми програмами в сфері штучного інтелекту ми робимо внесок у розвиток нових цифрових професій. Ми хочемо привернути увагу абітурієнтів до цього перспективного та цікавого напрямку. Ми також хочемо привернути увагу освітніх установ, щоб вони утворили певне ком’юніті в сфері штучного інтелекту та стимулювали один одного розвивати власні освітні програми. Мінцифра готова виступати майданчиком та інтегратором для всіх, хто навчає новим цифровим професіям», — заявила Валерія Іонан, заступник міністра з питань європейської інтеграції.

Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков переконаний: «Світ настільки динамічно змінюється, що вже очевидно — величезна кількість професій може зникнути вже в найближчому майбутньому. Отже є сенс здобувати нові професії, що пов’язані з новітніми технологіями. Саме такою сферою є штучний інтелект. Ринок розробки продуктів на основі штучного інтелекту стрімко розвивається в Україні. Наразі все більше постачальників пропонують різні рішення AI для бізнесу. З кожним роком в Україні зростає і спільнота інженерів штучного інтелекту. Тому ми в Мінцифрі прагнемо створити умови для якісного освітнього процесу в сфері штучного інтелекту та інших цифрових професіях».Детальніше

Програма Математичні методи комп’ютерного моделювання та розпізнавання образів об’єднала науково-дослідницький та індустріальний досвід у розпізнаванні образів, комп’ютерному зорі та машинному навчанні. Засновник та співавтор курсів програми, професор, доктор фізико-математичних наук Шлезінгер Михайло Іванович, – піонер науки про розпізнавання образів, автор низки відомих у світі підходів, методів та алгоритмів розпізнавання. До викладання залучені  викладачі  Фізико-Технічного Інституту разом з українськими дослідниками та представники індустрії, що використовують математичні методи розпізнавання у створенні інноваційних продуктів, конкурентоспроможних на глобальному ринку.  Додатково для проведення навчання у інтенсивному форматі залучаються вчені з провідних профільних наукових груп Німеччини та Чехії. Детальніше

Програма пройшла перевірку експертами комітету з питань розвитку сфери штучного інтелекту на предмет відповідності критеріям, наявності необхідної інформації та відповідності спеціалізованих курсів тематиці штучного інтелекту

 

Обирай дисципліни на наступний семестр!

Образование

Кафедра інформаційної безпеки веде підготовку за двома освітніми програмами:

 1. Системи, технології та математичні методи кібербезпеки (групи ФБ)
 2. Математичні методи моделювання, розпізнавання образів і безпеки даних (групи ФІ)

До уваги студентів груп ФБ!

До 2018 року існувало  2 спеціалізації спеціальності 125 Кібербезпека:

– Системи і технології кібербезпеки (групи ФБ_1, ФБ_2, ФБ_4, …..)

– Математичні методи кібербезпеки (групи ФБ _3)

В 2018 році ці 2 спеціалізації об’єднались в 1 освітню програму  Системи, технології та математичні методи кібербезпеки. В ній була  загальна частина  і   2 блоки виборних дисциплін:

– Системи і технології кібербезпеки (групи ФБ_1, ФБ_2, ФБ_4, …..)

– Математичні методи кібербезпеки (групи ФБ _3)

Кожен з них доповнював  загальні знання освітньої програми  у вищезазначених напрямках.

В зв’язку з новаціями в освіті, ідеями формування індивідуальної траєкторії навчання кожного студенту, спілкуванням з роботодавцями, освітні програми і навчальні плани переглядаються.

Оскільки освітні програми, які реалізують ідею індивідуальної траєкторії навчання кожного студенту, затверджені тільки в січні 2020 р., наведений перелік вибіркових дисциплін є перехідним, а отже – тимчасовим.

Повний перелік вибіркових дисциплін 2020 знаходиться за посиланнями:

 

Старости груп збирають заяви студентів на обрання дисциплін своєї групи та передають на кафедру інформаційної безпеки (кімната 206, корпус 11). Ці заяви мають бути переданими до 9 лютого 2020 р. Форма заяви тут.

Якщо з певної дисципліни не збирається навчальна група (тобто 10 осіб для бакалаврських дисциплін, 5 осіб для магістерських осіб), то на першому тижні семестру відбувається коригування вибору, під час якого студенти повинні обрати іншу дисципліну. Після коригування перелік обраних дисциплін фіксується у індивідуальному навчальному плані студента.

Ще одна можливість вдосконалення ІТ-освіти для студентів ФТІ!

фото1З метою наближення навчання до сьогоднішніх потреб ІТ-галузі, зменшення розриву між теоретичною та практичною компонентами навчання, впровадження в Україні кращих світових практик підготовки ІТ-фахівців,  Фізико-технічний інститут приймає участь в реалізації спільного проекту НТУУ “КПІ”  з однією з провідних вітчизняних компаній, що забезпечує навчання за актуальними напрямами у галузі інформаційних технологій – ТОВ «CyberBionic Systematics».

Детальніше

Вибіркові дисципліни для магістрів ФБ

выборДо уваги студентів ФБ-51м!

Згідно методичним рекомендаціям МОН України ВНЗ мають розширити можливості студентів у виборі фахових і професійно-орієнтованих дисциплін. Детальніше

ІНТЕГРАЛЬНІ РЕЙТИНГИ ВСТУПНИКІВ ДО МАГІСТРАТУРИ НА 15 ЛИПНЯ 2015 РОКУ

Підраховано попередній рейтинг вступників до магістратуриРейтинг Детальніше

Шановні випускники, співробітники, студенти Фізтеху!

Юбилей

14 лютого 2015 року Фізтеху виповнилось 20 років.

Святкувати цю знаменну подію плануємо 24, 25 вересня.

В програмі ювілею:
Детальніше

Соцінженерія стала самостійним видом кібершахрайства

ОкулесскийВасиль Окулеський, експерт в галузі інформаційної безпеки, вважає, що соціальна інженерія займає все більш значуще місце в організації кібератак.

Детальніше