Історія

Кафедра створена 2 серпня 1999 спільними зусиллями вчених і викладачів НТУУ “КПІ” та НАНNovykovFotoCayt України. Очолює кафедру доктор технічних наук, професор Новіков Олексій Миколайович.

У складі кафедри працюють 1 член-кореспондент НАН України, 6 докторів наук – професорів, 20 кандидатів наук доцентів, 7 асистентів. Більшість викладачів-сумісників – вчені інститутів НАН України, провідні фахівці Управління захисту інформації Департаменту інформатизації Національного банку України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Головним завданням кафедри є підготовка фахівців високої кваліфікації за навчальними напрямами «Прикладна математика» та «Безпека інформаційних і комунікаційних систем» на замовлення інститутів НАН України, Національного банку України, інших установ державної і недержавної форм власності.

Кафедра забезпечує фундаментальну і професійно-орієнтовану підготовку студентів ФТІ з вищої математики, інформатики, інформаційної безпеки. Освіта, що надається кафедрою, базується на принципах фізико-технічної системи освіти.

Напрямки наукової діяльності кафедри:

• Математичні методи аналізу та синтезу нелінійних фізичних процесів (керівник – д.т.н., проф. Новіков О.М.).
  • Квантові інформаційні технології (керівник – д.ф.-м.н., проф. Гомонай О.В).
  • Моделювання впорядкованих та невпорядкованих систем (керівник – д.ф.-м.н., проф. Гомонай О.В)
  • Математичні методи моделювання та проектування систем захисту інформації (керівник – д.т.н., проф. Новіков О.М.)
  • Безпека інформаційно-комунікаційних систем (керівник – д.т.н., проф. Архипов О.Є.).

Партнери кафедри. Кафедра має більше 10 угод з партнерами – інститутами НАН України – Інститутом кібернетики, Інститутом математики, Інститутом космічних досліджень НАН України та Національного космічного агентства України, Міжнародним науково-навчальним центром інформаційних технологій і систем НАН і МОН України, Національним банком України, державними підприємствами ( “Українські спеціальні системи”), компаніями інформаційного і телекомунікаційного напряму (“Атлас”, “Квазар-Мікро”).

Випускники кафедри працюють і продовжують навчання в аспірантурі в провідних наукових установах України та за її межами.